Nawierzchnie w ogrodzie

Ścieżki w ogrodzie mogą być: z kamienia, drewna lub betonu. W zależności od stylu ogrodu mogą być ułożone w prostych liniach bądź mogą być umiejscowione w rabatach lub poza nimi podkreślając ich kształt. 

Kamienna ścieżka może być stosowana do nowoczesnych ogrodów, jak i tradycyjnych. Przeważnie stosuje się ją na faliste ścieżki w trawniku lub rabatach, dzięki czemu możemy korzystać z każdej części ogrodu. Czasami między kamieniami stosuje się niskie rośliny zadarniające. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

Nawierzchnia drewniana

Zazwyczaj w ogrodach tarasy są drewniane, a ścieżki niekoniecznie. A może by to zmienić? Proponujemy podesty drewniane w ogrodach przydomowych, które nadadzą wyjątkowego charakteru. Oto przykład jednej z naszej realizacji.

Podesty drewniane. Realizacja: sierpień 2020, Ogrody JPG

Nawierzchnia z płyt

Może być w trawniku lub w żwirze, różnych rozmiarów. Przeważnie są układane wzdłuż rabat, łącząc np. strefę wejściową ogrodu z tarasem. Płyty w trawniku oprócz funkcji komunikacyjnych pełnią także funkcje estetyczne ze względu na swą ażurowość.

Nawierzchnia z prostokątnych płyt betonowych. Realizacja: sierpień 2019, Ogrody JPG

Ścieżki w ogrodzie mogą być z kamienia, drewna czy betonu. Wszystko zależy od stylu ogrodu, elewacji budynku oraz zastosowanych materiałów.