Oświetlenie w ogrodzie

Oświetlenie w ogrodzie pozwala cieszyć się ogrodem nawet po zmroku. Najczęściej słupki oświetleniowe oświetlają ścieżki, a reflektory podkreślają ciekawe elementy w ogrodzie, takie jak: szpaler drzew czy pojedyncze drzewo, na które być może w dzień nie zwracamy uwagi.

Światło wprowadza nastrój do ogrodu, zwłaszcza kiedy zdecydujemy się na ciepłe barwy. Ponadto zapewnia bezpieczeństwo oświetlając podjazd, miejsca wypoczynku czy ścieżki w ogrodzie. Oprócz słupków oświetleniowych, reflektorów czy kinkietów możemy stosować girlandy ogrodowe nad miejscami wypoczynku, które w ostatnim czasie stały się bardzo modne. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowane czujników ruchu oraz sterowanie oświetleniem w ogrodzie za pomocą aplikacji.

Poniżej kilka zdjęć z naszych realizacji:

Słupki oświetleniowe wzdłuż ścieżki oraz reflektory pod drzewami. Realizacja: lipiec 2020, Ogrody JPG

Decydując się na oświetlenie niskonapięciowe nie musimy przekopywać całego ogrodu, gdyż na rynku dostępne są systemy, które umożliwiają łatwą instalację. Dodatkowo w każdej chwili możemy rozbudować istniejące oświetlenie. 

Reflektor pod drzewem. Realizacja: lipiec 2020, Ogrody JPG

Oświetlenie w ogrodzie przyczynia się do tego, że chętniej z niego korzystamy. Oprócz tego nadaje klimat w ogrodzie, podkreślając elewację budynku, zastosowane elementy małej architektury czy ciekawe pokroje roślin.