Oświetlenie w ogrodzie

Oświetlenie w ogrodzie pozwala cieszyć się ogrodem nawet po zmroku. Najczęściej słupki oświetleniowe rozświetlają ścieżki, a reflektory podkreślają ciekawe elementy w ogrodzie, takie jak: szpaler drzew czy pojedyncze drzewo, na które być może w dzień nie zwracamy uwagi.

Światło wprowadza nastrój do ogrodu, zwłaszcza kiedy zdecydujemy się na ciepłe barwy. Ponadto zapewnia bezpieczeństwo oświetlając podjazd, miejsca wypoczynku czy ścieżki w ogrodzie.

Poniżej kilka zdjęć z naszych realizacji 🙂

Słupki oświetleniowe wzdłuż ścieżki oraz reflektory pod drzewami. Realizacja: lipiec 2020, Ogrody JPG

Oprócz słupków oświetleniowych, reflektorów czy kinkietów możemy stosować girlandy ogrodowe nad miejscami wypoczynku, które w ostatnim czasie stały się bardzo modne. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowane czujników ruchu oraz sterowanie oświetleniem w ogrodzie za pomocą aplikacji. Decydując się na oświetlenie w ogrodzie nie musimy przekopywać całego ogrodu, gdyż na rynku dostępne są systemy, które umożliwiają łatwą instalację.

Reflektor pod drzewem. Realizacja: lipiec 2020, Ogrody JPG

Oświetlenie w ogrodzie przyczynia się do tego, że chętniej z niego korzystamy. Dlatego, że ogród nie ma być tylko ładny, ale przede wszystkim funkcjonalny.