Wilcza Góra

Zaprojektowany ogród łączy w sobie proste linie z łukami nadając całości nowoczesnego a zarazem swobodnego charakteru. Powstałe w ten sposób kształty dodatkowo podkreślone są jednolitymi nasadzeniami z bylin i krzewów. 

Wizytówką ogrodu jest znajdujący się na froncie domu trawnik w kształcie okręgu. Po jego łuku biegnie ścieżka, która następnie przechodzi wzdłuż południowej ściany domu i dochodzi do tarasu. Urozmaiceniem w tym miejscu jest trejaż, mający za zadanie zapraszać gości do głównej części ogrodu. 

Drugim najważniejszym miejscem w ogrodzie jest duży, prostokątny taras, który otoczony jest ozdobną roślinnością. Klimat tworzy tutaj przylegająca do tarasu rabata z klonem palmowym, misą z wodą oraz swobodnie przebiegającą między roślinami ścieżką. Jest to także miejsce, z którego rozpościera się widok na cały ogród. 

Naprzeciwko tarasu znajduje się plac wypoczynkowy z paleniskiem, altaną oraz placem zabaw dla dzieci. Jest to doskonałe miejsce na spędzenie czasu z całą rodziną czy znajomymi. Kącik ten, dzięki nasadzeniom z sosen oraz brzóz ma naturalny, leśny charakter. Brzozy przysłaniają także plac wypoczynkowy od położonego obok warzywnika z domkiem narzędziowym.

Cały teren opracowania wydzielony został barierami roślinnymi w postaci drzew czy żywopłotów od sąsiadów, tak aby zachować prywatność i spokój w zielonej strefie przydomowej.

Zdjęcia inspiracji zostały pobrane z Internetu.