Piaseczno VII

Zaprojektowany ogród w Piasecznie łączy w sobie nowoczesne materiały z naturalistycznymi, swobodnymi kształtami rabat. W przestrzeni ogrodu dominują przede wszystkim łuki i faliste linie, które podkreślone zostały jednolitymi, dużymi połaciami jednogatunkowych roślin. Charakterystycznym elementem ogrodu jest zastosowana w różnych częściach działki nawierzchnia z łamanych, nieregularnie ułożonych płyt granitowych.

Przestrzeń przydomowa ze względu na swoje funkcje użytkowe została podzielona na trzy części. Pierwsza z nich dotyczy wjazdu na posesje wraz z miejscami parkingowymi oraz wiatą na samochody. Druga strefa zawiera kamienną ścieżkę, która łączy podjazd z domem. Przed budynkiem rozszerza się i tworzy kamienny plac reprezentacyjny z ozdobnymi rabatami. Ostatnia strefa dotyczy przestrzeni za domem, w której domownicy mogą wypocząć. W tym celu zaprojektowano drewniany taras, kamienny plac wypoczynkowy (można tu ustawić przenośnego grilla lub meble ogrodowe) oraz miejsce na huśtawkę rodzinną.

Nie możemy doczekać się realizacji tego ogrodu, kiedy po kilku latach, gdy rośliny rozrosną się będzie można w tym ogrodzie odpocząć po długim dniu w pracy.

W większości zdjęcia inspiracji zostały pobrane z Internetu.