Głosków V

Głównym założeniem projektu w Głoskowie było dostosowanie ogrodu do potrzeb Właścicieli m.in. poprzez odgrodzenie zielenią od sąsiadów. Dlatego wzdłuż ogrodzenia zaproponowano żywopłot z cisa oraz grabu.

Przy podjeździe wyznaczono miejsce na śmietnik wraz z drewutnią. Przed nimi ustawiono trejaż, na którym będzie wspinała się winorośl. Elementy te zostały wkomponowane w projektowaną rabatę, na której będą porzeczki, a także hortensje, dereń jadalny czy trawy ozdobne. Naprzeciwko tej rabaty przy wejściu do budynku zaprojektowano nasadzenia w kształcie łuku, które dodatkowo podkreśla ścieżka z kwadratowych płyt. Przy tarasie zaproponowano drzewo w formie parasola wraz z lawendą. Natomiast po lewej stronie od tarasu zastosowano ogrodzenie panelowe wraz ze szpalerem śliw. Obok niego wyznaczono miejsce na warzywnik.

Przed jednym z żywopłotów centralnej części ogrodu zaproponowano rabatę w kształcie półokręgu, na której znajdują się brzozy, nawiązujące do otoczenia działki. Dzięki temu rozwiązaniu projektowany ogród wpisuje się w otaczający go krajobraz.

Poniżej przedstawiamy proponowane projekty koncepcyjne, które powstały przed wybraną koncepcją.

Zdjęcia inspiracji zostały pobrane z Internetu.